337 - Terrin med underfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TERRIN MED UNDERFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22, längd 34 cm

Nagg, underfatet ej ursprungligen tillhörande samt med spricka

773397

2020-08-21