122 - Torkställning omkring 1900
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
800 SEK
TORKSTÄLLNING och KROKBRÄDA / HÄNGARE, fällbar vägtorkställning, trä och gjutjärn, tidigt 1900-tal, höjd ca 70, bredd utfälld 71, djup 70 cm, samt krokbräda / hängare, mässingskrokar, trä handmålat med motiv av rödluvan och vargen, tidigt 1900-tal, bredd ca 40 cm
Bruksslitage
773427
2020-08-21