122 - Torkställning omkring 1900

Såld för:

2 600 SEK

Utropspris

800 SEK

TORKSTÄLLNING och KROKBRÄDA / HÄNGARE, fällbar vägtorkställning, trä och gjutjärn, tidigt 1900-tal, höjd ca 70, bredd utfälld 71, djup 70 cm, samt krokbräda / hängare, mässingskrokar, trä handmålat med motiv av rödluvan och vargen, tidigt 1900-tal, bredd ca 40 cm

Bruksslitage

773427

2020-08-21