Dolkar 2 st

Dolkar 2 st
Dolkar 2 st
Dolkar 2 st
Dolkar 2 st
Dolkar 2 st
Dolkar 2 st
Dolkar 2 st
Dolkar 2 st

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

800 SEK

Kuvaus

DOLKAR Indonesien, 2 st, 1900-tal, båda med böjda klingor, kavel i horn resp svart träslag med dekoration av pärlemor, en dolk med skida i trä med avslut i ben, längd 35-36 cm

Kuntoraportti

korrosion och slagskador, en dolk med ojämnt skuren kavel, bitar samt balja saknas

773452

Päivämäärä:

2020-05-28