Dolkar 2 st
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
800 SEK
Kuvaus
DOLKAR Indonesien, 2 st, 1900-tal, båda med böjda klingor, kavel i horn resp svart träslag med dekoration av pärlemor, en dolk med skida i trä med avslut i ben, längd 35-36 cm
Kuntoraportti
korrosion och slagskador, en dolk med ojämnt skuren kavel, bitar samt balja saknas
773452
Päivämäärä:
2020-05-28