Presentationskukri

Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri
Presentationskukri

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KUKRI, 1900-talets första hälft, kavel i horn, klinga med dubbla blodränder vid klingryggen, läderklädd balja med två stora beslag i 21 karat guldplåt med dekor av blommor och fågel, längd ca 43,5 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Balja med skador, mindre avslag på kavel

773469

2020-05-24