Stridsklubba
Vollendet
2020-05-24
773476
| Höchstes Gebot | 8 800 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
STRIDKLUBBA, indio-persisk, 1800-tal, stål med förgylld dekor av växtslingor, träskaft med klätt med grön textil, längd ca 61 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Mindre bristning på klubbhuvud