429 - Marieberg fajanstallrikar

Såld för:

4 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MARIEBERG, djupa tallrikar, 1 par, fajans med tennglasyr, fontänmotiv i blått och sepia, märkt 3 kronor och MB, Ø 22 cm

Åldersrelaterat slitage, sprickor, glasyrnagg

773492

2020-08-21