Kindjal

Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KINDJAL, kaukasisk, 1800-tal, klinga med blodränna, kavelplattor i horn med stålbeslag, läderklädd balja med plats för mindre knivar, längd ca 56,5 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage, klinga med ahck, mindre knivar skanas

773493

2020-05-24