430 - Marieberg fajanstallrik
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MARIEBERG, tallrik, fajans med tennglasyr, dekor av figurscener, konturerat brätte, märkt med 3 kronor samt MB 4 ex, daterad 18/10 1770, Ø ca 25 cm
Åldersrelaterat slitage, sprickor, glasyrnagg
773494
2020-08-21