430 - Marieberg fajanstallrik

430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik
430 - Marieberg fajanstallrik

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MARIEBERG, tallrik, fajans med tennglasyr, dekor av figurscener, konturerat brätte, märkt med 3 kronor samt MB 4 ex, daterad 18/10 1770, Ø ca 25 cm

Åldersrelaterat slitage, sprickor, glasyrnagg

773494

2020-08-21