431 - Gallerskål med fat ca 1800
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
800 SEK
CASTLEFORD POTTERY, gallerskål på fat, flintgods, märkt DD & Co (David Dunderdale), Castleford, ca 1800, höjd ca 14, 34 x 22 cm
Åldersrelaterat slitage, skador, kreckeleringar, missfärgningar
773510
2020-08-21