431 - Gallerskål med fat ca 1800

Såld för:

450 SEK

Utropspris

800 SEK

CASTLEFORD POTTERY, gallerskål på fat, flintgods, märkt DD & Co (David Dunderdale), Castleford, ca 1800, höjd ca 14, 34 x 22 cm

Åldersrelaterat slitage, skador, kreckeleringar, missfärgningar

773510

2020-08-21