433 - Gustavsberg jaspergods

433 - Gustavsberg jaspergods
433 - Gustavsberg jaspergods
433 - Gustavsberg jaspergods
433 - Gustavsberg jaspergods
433 - Gustavsberg jaspergods
433 - Gustavsberg jaspergods
433 - Gustavsberg jaspergods
433 - Gustavsberg jaspergods

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUSTAVSBERG, jaspergods, 2 dlr, urna samt fat, urnan med genombrutet lock på postament, 1800-/1900-tal, höjd ca 33 cm, fatet Ø 29 cm

Bruksspår, urnan med smärre nagg, locket med avslag

773600

2020-08-21