Skåp, Bodafors

Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors
Skåp, Bodafors

Klubbat för:

5 800 SEK

5 000 SEK

SKÅP / BUFFÉ, Bodafors, 1900-talets mitt, tvådelat, utfört i mahogny, fanér av pyramidmahogny, överdel med 3 st skåpluckor, två sektioner invändigt, en bredare sektion med två hyllplan, en smalare sektion inredd med 3 hyllplan samt 4 st brickor i teak, underdel med 6 st utragbara lådor försedda med ringhandtag, beslag i mässing, höjd ca 125 cm, 180x46 cm

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, smärre repor och märken, 2 nycklar till skåpluckor medföljer och hämtas vid utlämningen, nyckel till lådorna saknas

773602

2020-05-19