436 - Terrin 1700-/1800-tal

436 - Terrin 1700-/1800-tal
436 - Terrin 1700-/1800-tal
436 - Terrin 1700-/1800-tal
436 - Terrin 1700-/1800-tal
436 - Terrin 1700-/1800-tal
436 - Terrin 1700-/1800-tal
436 - Terrin 1700-/1800-tal
436 - Terrin 1700-/1800-tal

Såld för:

4 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TERRIN, med lock, fajans med dekor i blått, invändig "sil", 1700-tal, höjd 18,5, Ø ca 24 exkl hänklar

bruksslitage, sprickor, glasyrnagg

773621

2020-08-21