436 - Terrin 1700-/1800-tal
2020-08-21
773621
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TERRIN, med lock, fajans med dekor i blått, invändig "sil", 1700-tal, höjd 18,5, Ø ca 24 exkl hänklar
bruksslitage, sprickor, glasyrnagg