Arne Jacobsen kontorsstol 3217 Fritz Hansen
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
9 000 SEK
ARNE JACOBSEN, kontorsstol, modell 3217, "Sjuan-serien", Fritz Hansen, tillverkad 1990, modell formgiven 1955, sits klädd naturfärgat läder, stomme i kromat stål, höj- och sänkbar, etikettmärkt, sitshöjd 47-56 cm
Bruksslitage, fläckar, lagning på armlän
773642
2020-05-25