363 - Rökelseställ Kina

363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina
363 - Rökelseställ Kina

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖKELSESTÄLL, porslin, Kina, 1900-talets början, i form av fohund, dekor i underglasyrblått, höjd ca 18 cm

PROVENIENS: Inköpt på auktion Skottorps slott, 1978

Nagg

773669

2020-08-21