365 - Vaser Kina Republik

365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik
365 - Vaser Kina Republik

Såld för:

19 500 SEK

Utropspris

25 000 SEK

VASER, 1 par, porslin, Kina, Republik (1912-1949), Gu-formade, polykrom dekor av figurer samt kalligrafi med sigill, höjd ca 39 cm

PROVENIENS: Inköpt på auktion Skottorps slott, 1978

Mindre spricka, en med lagningar i övre kant

773700

2020-08-21