365 - Vaser Kina Republik
Klubbat för:
19 500 SEK
25 000 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, Republik (1912-1949), Gu-formade, polykrom dekor av figurer samt kalligrafi med sigill, höjd ca 39 cm
PROVENIENS: Inköpt på auktion Skottorps slott, 1978
Mindre spricka, en med lagningar i övre kant
773700
2020-08-21