Pattisa

Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa
Pattisa

Klubbat för:

38 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PATTISA, indiskt, sannolikt 17/1800-tal, järnfäste med dekor av djur, klingan breddas vid den rundade spetsen, lång mittförstärkning, spår av förgyllning, längd ca 97 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

773768

2020-05-24