440 - Potpurriurnor 1800-/1900-tal

Såld för:

7 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

POTPURRIURNOR med lock 1 par, flintgods, emaljmålad blomdekor, lock med fågelfiguriner, omärkta, 1800/1900-tal, höjd ca 32 cm

Bruksspår, mynningsnagg (under locken), krackeleringar

773773

2020-08-21