676 - Rörstrand kanna fajans 1700-tal

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, kanna, fajans, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, märkt "Rörst. 14/8 -66 2/3 K. H.", höjd ca 19 cm

Fotringen med större nagg, slitage

773804

2020-08-22