Pesh Kabz
Klubbat för:
4 000 SEK
3 000 SEK
PESH KABZ, indo-persisk, 1800-tal, greppsplattor i sten, klinga med förstärkt rygg, textilklädd balja med två beslag, längd ca 46 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Balja med skador, en greppsplatta med lagning
773805
2020-05-24