Pesh Kabz

Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz
Pesh Kabz

Klubbat för:

4 000 SEK

3 000 SEK

PESH KABZ, indo-persisk, 1800-tal, greppsplattor i sten, klinga med förstärkt rygg, textilklädd balja med två beslag, längd ca 46 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Balja med skador, en greppsplatta med lagning

773805

2020-05-24