Ljusstakar 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, brännförgylld brons och alabaster, fyrkantig fotplatta på ställ och kulfötter. kannelerad pelare med växtornamentik, akantushölstrat krön, höjd 19 cm

Alabaster med lagningar och nagg, ställvis bruksslitage

773815

2020-05-20