Helrustning

Helrustning
Helrustning

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HELRUSTNING, 1900-tal, helt i polerat stål, bestånde av visirhjälm med kam, bröst- och ryggharnesk, armskydd, tassetter, ben- och fotskydd, svärd med korsformat fäste, träställning med sockel fanerad i mahogny
totalhöjd med sockel 200 cm

Obetydliga skador

773822

2020-05-20