Sabel
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SABEL, presisk, Qajar, stålfäste med blomsterdekor, spår av förgyllning, böjd klinga med skrift samt skålslipning, tunn blodrand utmed klingrygg, längd ca 83 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Slitage, klinga med hack
773858
2020-05-24