Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SABEL, presisk, Qajar, stålfäste med blomsterdekor, spår av förgyllning, böjd klinga med skrift samt skålslipning, tunn blodrand utmed klingrygg, längd ca 83 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage, klinga med hack

773858

2020-05-24