283 - Försäljningskit för Dirigoldföremål

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FÖRSÄLJNINGSKIT för Dirigold, 1930-tal, sannolikt för resande försäljare av Dirigold, liten väska med uppsatta bestick på plattor, 26 olika föremål bl .a. tallrik, vas, korkskruv, brevkniv, och olika bestick, medföljer prislista 1931 samt div. broschyrer från Dirigolds Fabriker (Alcometaller) Örebro

några delar saknas väskan med skador - handtag saknas

773981

2020-08-21