283 - Försäljningskit för Dirigoldföremål
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FÖRSÄLJNINGSKIT för Dirigold, 1930-tal, sannolikt för resande försäljare av Dirigold, liten väska med uppsatta bestick på plattor, 26 olika föremål bl .a. tallrik, vas, korkskruv, brevkniv, och olika bestick, medföljer prislista 1931 samt div. broschyrer från Dirigolds Fabriker (Alcometaller) Örebro
några delar saknas väskan med skador - handtag saknas
773981
2020-08-21