Karlberg och Sofia Stockholm

Karlberg och Sofia Stockholm
Karlberg och Sofia Stockholm
Karlberg och Sofia Stockholm
Karlberg och Sofia Stockholm
Karlberg och Sofia Stockholm
Karlberg och Sofia Stockholm

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPÅRVAGNSSKYLT, 1920-tal, "Karlberg" samt "Sofia", vändbar metallskylt på trästomme, 114x26 cm.

HISTORIK:
Användes som desitionations hänvisning längst fram på spårvagnen, Stockholms Spårvägslinje.

Ingår i tema-auktionen Stockholm - Mina drömmars stad

Bruksslitage.

774014

2020-06-14