Vaser / urnor Satsuma

Vaser / urnor Satsuma
Vaser / urnor Satsuma
Vaser / urnor Satsuma
Vaser / urnor Satsuma
Vaser / urnor Satsuma
Vaser / urnor Satsuma

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

VASER / URNOR, 1 par, Satsuma, Japan, omkring år 1900, målad, delivs förgylld, dekor av figurer och blomster, höjd 31,5 cm

En med lagning på undersida, ställvis krackelyr

774024

2020-05-22