677 - Kanna Rörstrand fajans 1700-tal

Såld för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, kanna, fajans, 1700-tal, med uppsvängd hänkel, dekor i underglasyrblått, märkt "Stockholm 24/9 1750 DB", höjd ca 17,5 cm

Lagningar

774033

2020-08-22