678 - Strasbourg fat fajans

678 - Strasbourg fat fajans
678 - Strasbourg fat fajans
678 - Strasbourg fat fajans
678 - Strasbourg fat fajans
678 - Strasbourg fat fajans
678 - Strasbourg fat fajans
678 - Strasbourg fat fajans
678 - Strasbourg fat fajans

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STRASBOURG FAJANSFABRIK, stekfat, fajans, Frankrike, 1760-tal, rokoko, Joseph Hannong, konturerat brätte, polykrom dekor, signerat IH, längd ca 42 cm

Lagningar

774046

2020-08-22