681 - Tekanna och fat flintgods 1800-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNOR, FAT, 4 dlr., flintgods, 1800-talets början, dekor av bland annat Willow Pattern och lyster, höjd ca 12-16, diameter 20 cm

Nagg, slitage

774059

2020-08-22