683 - Urna flintgods 1700-tal

683 - Urna flintgods 1700-tal
683 - Urna flintgods 1700-tal
683 - Urna flintgods 1700-tal
683 - Urna flintgods 1700-tal
683 - Urna flintgods 1700-tal
683 - Urna flintgods 1700-tal
683 - Urna flintgods 1700-tal
683 - Urna flintgods 1700-tal

Såld för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA, flintgods, 1700-talets slut, gustaviansk, glaserad i blått, dekor av medaljong med porträtt i sepia, höjd ca 24 cm

Lagning

774069

2020-08-22