553 - Trymå Karl-Johan

553 - Trymå Karl-Johan
553 - Trymå Karl-Johan
553 - Trymå Karl-Johan
553 - Trymå Karl-Johan
553 - Trymå Karl-Johan
553 - Trymå Karl-Johan

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TRYMÅ, Karl-Johan, fanerad i mahogny, 2-delad, spegeln flankerad av korintiska kapitäl, underskåp med dörrar och fotspegel i mitten, 1800-tal, höjd ca 275 (196 + 79 cm), 110 x 49 cm

Åldersrelaterat slitage, faneravslag, listavslag, torrsprickor, mindre skador

774079

2020-08-21