818 - Rörstrand pastejterrin flintgods

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, delvis blå glasyr, lockknopp i form av sfinx, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador

774081

2020-08-22