819 - Rörstrand pastejterrin flintgods

Såld för:

1 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, tryckt dekor av willowmönstret, lockknopp i form av sfinx, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador

774084

2020-08-22