Brosch 18K guld Sverige 1840

Brosch 18K guld Sverige 1840
Brosch 18K guld Sverige 1840
Brosch 18K guld Sverige 1840
Brosch 18K guld Sverige 1840
Brosch 18K guld Sverige 1840
Brosch 18K guld Sverige 1840

Klubbat för:

1 700 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

BROSCH, 18 k guld, oidentifierad mästare, stämplad MOB, Sverige, otydlig årsstämpel, troligen 1840, genombruten, emaljdekor med pärla, längd 5,5 cm, vikt 4 g

Kuntoraportti

Bruksslitage, dekordelar saknas.

774087

Päivämäärä:

2020-05-24