820 - Rörstrand pastejterriner flintgods

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, "1828-års landskapsmönster" pastejterriner, 1 par, flintgods, 1800-talets början, oval form, tryckt dekor i underglasyrblått, lockknopp i form av lejon, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador

774094

2020-08-22