821 - Rörstrand pastejterrin flintgods

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, dekor i relief av putto med festong, lockknopp i form av lejon, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador, lagningar

774098

2020-08-22