Bålskål samt mugg

Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg
Bålskål samt mugg

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÅLSKÅL SAMT MUGG, Kina, 1700/1800-tal, dekor i underglasyrblått, skålens diam ca 26,5 cm, muggens höjd ca 11,5 cm

nagg, spricka, lagning

774152

2020-05-27