Teskedar silver

Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver

Klubbat för:

1 000 SEK

1 000 SEK

TESKEDAR, parti, 12 + 12 st, silver, varav 12 st sk. "Stadsskedar" från Hagfors, med stadsvapen i emalj, kontrollstämplade, båda modellerna har längd på ca 11 cm, båda uppsättningar är köpta på P.G. Aldrin, Hagfors, askar medföljer, vikt, stadsskedar ink. emalj ca 161g, vikt övriga skedar ca 115 g

Bruks- och åldersrelaterat slitage, oxidering, vissa skedar med gravyr

774195

2020-05-20