825 - Rörstrand pastejterrin flintgods

Såld för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, delvis glaserad i brunt, dekor i relief, lockknopp i form av lejon, höjd ca 18, längd 28 cm

Skador, locket lagat

774251

2020-08-22