828 - Rörstrand terrin fajans
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, terrin, fajans, 1700-tal, rokoko, med hänklar, ljusblå glasyr, målad dekor i bianco sopra bianco, botten märkt "Stockholm 17/4 1762", höjd ca 14, längd 40 cm
Lagningar, skador
774272
2020-08-22