828 - Rörstrand terrin fajans

828 - Rörstrand terrin fajans
828 - Rörstrand terrin fajans
828 - Rörstrand terrin fajans
828 - Rörstrand terrin fajans
828 - Rörstrand terrin fajans
828 - Rörstrand terrin fajans
828 - Rörstrand terrin fajans
828 - Rörstrand terrin fajans

Såld för:

6 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, terrin, fajans, 1700-tal, rokoko, med hänklar, ljusblå glasyr, målad dekor i bianco sopra bianco, botten märkt "Stockholm 17/4 1762", höjd ca 14, längd 40 cm

Lagningar, skador

774272

2020-08-22