Salvador Dalí skulptur
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SALVADOR DALI (1904-1989), efter, Melting Clock, signerad Dalí och numrerad 642/999, skulptur, brons, längd 49 cm
PROVENIENS: Inköpt under 1980-talet av nuvarande ägare på Stockholms Auktionsverk.
Sockel och montering saknas
774273
2020-09-13