Salvador Dalí skulptur

Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989), efter, Melting Clock, signerad Dalí och numrerad 642/999, skulptur, brons, längd 49 cm

PROVENIENS: Inköpt under 1980-talet av nuvarande ägare på Stockholms Auktionsverk.

Sockel och montering saknas

774273

2020-09-13