833 - Terrin med underfat flintgods 1700-tal

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TERRIN MED UNDERFAT, flintgods, troligen England, 1700-talets slut, dekor i relief av palmettbård, detaljer i blått, höjd ca 28, 36-38 cm

Locket lagat

774290

2020-08-22