834 - Rörstrand terrin flintgods
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, terrin, flintgods, 1800-talets början, med uppsvängda hänklar, dekor av blå bård, lockknopp i form av plym, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 25, längd 38 cm
Locket med lagningar
774291
2020-08-22