834 - Rörstrand terrin flintgods

Såld för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, terrin, flintgods, 1800-talets början, med uppsvängda hänklar, dekor av blå bård, lockknopp i form av plym, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 25, längd 38 cm

Locket med lagningar

774291

2020-08-22