837 - Terrin fajans 1700-tal
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TERRIN, fajans, troligen Frankrike, 1700-tal, rokoko, dekor i relief, på svängda fötter, målad dekor i bland annat magenta, höjd ca 32, längd 30 cm
PROVENIENS: Knutstorps borg/slott
Skador
774300
2020-08-22