837 - Terrin fajans 1700-tal

837 - Terrin fajans 1700-tal
837 - Terrin fajans 1700-tal
837 - Terrin fajans 1700-tal
837 - Terrin fajans 1700-tal
837 - Terrin fajans 1700-tal
837 - Terrin fajans 1700-tal
837 - Terrin fajans 1700-tal
837 - Terrin fajans 1700-tal

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

TERRIN, fajans, troligen Frankrike, 1700-tal, rokoko, dekor i relief, på svängda fötter, målad dekor i bland annat magenta, höjd ca 32, längd 30 cm

PROVENIENS: Knutstorps borg/slott

Skador

774300

2020-08-22