444 - Lockpokaler 2 st och stop glas 1700-tal
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LOCKPOKALER, 2 st., och STOP, glas, Tyskland 1700-tal, pokalerna med balusterfot och slipad reliefdekor, förgyllda kanter, stopet med graverade initialer, tennlock med senare infälld glasplatta, h. 28, 29 resp. 21 cm
stopet med skador en pokal med nagg en pokal glassjuk slitage
774322
2020-08-21