444 - Lockpokaler 2 st och stop glas 1700-tal

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LOCKPOKALER, 2 st., och STOP, glas, Tyskland 1700-tal, pokalerna med balusterfot och slipad reliefdekor, förgyllda kanter, stopet med graverade initialer, tennlock med senare infälld glasplatta, h. 28, 29 resp. 21 cm

stopet med skador en pokal med nagg en pokal glassjuk slitage

774322

2020-08-21