447 - Flaskor 2 st karaffiner 2 st lockpokal glas

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FLASKOR, 2 st., KARAFFINER, 2 st., VINÄGERKARAFFIN och LOCKPOKAL, glas, 17/1800-tal, två rektangulära flaskor med kasad bladdekor, h. 15 resp. 17 cm, två karaffiner med hänkel och propp, slipad dekor, höjd 20-22 cm, balusterformad vinägerkaraffin med vridna åsar, senare silverpropp, lockpokal med slipad fasettdekor, höjd 15 cm

smärre skador inre beläggningar

774327

2020-08-21