Per Knutsson Sunna
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER KNUTSSON SUNNA (Jukkasjärvi 1861-), samekniv, horn, metall och träinläggnignar, läderm signerad, daterad -29, knivens längd 22,5 (28 cm inkl balja)
Slitage, läder med kantskada och mindre lagning
774338
2020-05-20