Per Knutsson Sunna

Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna
Per Knutsson Sunna

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PER KNUTSSON SUNNA (Jukkasjärvi 1861-), samekniv, horn, metall och träinläggnignar, läderm signerad, daterad -29, knivens längd 22,5 (28 cm inkl balja)

Slitage, läder med kantskada och mindre lagning

774338

2020-05-20