Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRÖTSKÅL samt KANNA, Göteborg, 1900-talets första hälft, flintgods, dekor av tomtar, längd 33-27,5 cm
Bruksslitage, krackelyr, skålens lock med spricka, kannan med nagg.
774519
2020-05-20
Gör en kostnadsfri värdering här