Grötskål samt kanna

Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRÖTSKÅL samt KANNA, Göteborg, 1900-talets första hälft, flintgods, dekor av tomtar, längd 33-27,5 cm

Bruksslitage, krackelyr, skålens lock med spricka, kannan med nagg.

774519

2020-05-20